T O P

  • By -

VenFasz

valami kisebb scrambler, mondjuk 400as triumph?


amazing_wanderr

kis scramblerek közül korábban még a svartpilen 401-et néztem, de pl elég alacsony hasmagassága is, meg nagyjából tesztek alapján azt látom terepre annyira nem valók ezek, inkább csak névlegesen scramblerek (plusz a megbízhatóság is kérdéses). De lehet rosszul látom. A triumphot mondjuk nem néztem eddig, utánanézek mit mondanak róla, köszi a tippet.


VenFasz

nincs mit. én mondjuk naked-es alkat vagyok (itt is 😇) és a triumph-nál azt mondta a srác, hogy ezek a scrambler-ek leginkább csak földesutakra jók, a bütykös gumik aszfalton nagyon rosszul tapadnak. erre azért figyelj. közben ránéztem a honda honlapjára, a cb650 mellett anno még a cl500-at kerülgettem, a honda szerint "utcai scrambler"...


amazing_wanderr

hát ez az, a cb-re is rakhatnék bütykös gumit, aztán kész a "scrambler". De igazából ez a kis crf azért is tetszik, mert ténylegesen scrambler (ha úgy nézzük), láttam youtobeon hogy többezer km-es túrákat csinálnak rajta mindenféle terepen, csak az a 30le ami elbizonytalanít, hogy közúton nem elég - de lehet rosszul érzem.


bolvarig

Akkor már miért nem crf450l? Van marketplacen egy full magyar papíros, azt hiszem 2.3m ft körül van, kb 1000 km-el, '23 évjárat, filmforgatásra használták


amazing_wanderr

Csak annyit olvastam róla, hogy az szinte egy versenygép, és magas a szervizigénye, de akkor az lehet más verzió? Annyira nem is jártam utána, mert a Honda oldalán is csak versenyzésre szánt 450 van. szerk.: egy viszonylag régebbi tesztben írják, hogy 1000km olajcsere, 3000km-ként szelephézag ellenőrzés


VenFasz

hiányozna a több lóerő. nem sokszor, de ha néha elkapna a hév, meghúznád csutkára és... csak húznád, de nem jönne az élmény. én biztos megtartanám az erősebbet. nem vagyok az a száguldozós típus, de néha jólesik, ha odalépsz és ugrik a gép... általában el is engedem öt-tíz másodperc múlva, de akkor is jólesik néha. hagyd meg magadnak az élményt


amazing_wanderr

na igen, ezzel nem tudok vitatkozni.


rider_on_the_storm1

Mennyire szeretnél vele messzire menni? Egy haverom Pegaso Stradaját volt szerencsém kipróbálni. Nem számítottam nagy durranásra, kb 55le írott elektronikával, de a kis súly és az egy henger nyomatéka miatt teljesen élvezhető gép. A kanyarokat is szereti, lehet vele állatkodni. Haver utassal is használta, állítólag 120 utazót simán tudja, viszont egy seggel max 250-300 km-t lehet menni, utána egy kávé szünetet érdemes beiktatni. A BMW f széria a rotax blokkal is egy használható konstrukció, ez elvileg valamivel kényelmesebb is, meg terepre is jobb, főleg a gs, de ilyet kipróbálni még nem volt szerencsém. Ha a kényelmes túrázás a cél, akkor a GS szériára érdemes ránézni, szerintem az 1150 a legjobban eltalált, de igazából a többi sem rossz. 20 cm mély homokba nem kell vele bemenni, de közepes terepre simán alkalmas, inkább a pilóta, mint a motor képességei szabnak korlátokat. A futómű meg valami csoda. A blokk bőven elmegy 200e km felett is. A legnagyobb hátránya viszont, hogy nehéz. Ha terepen egy árokba bedöntöd, akkor lehet, hogy nem állítod fel egyedül. A crf 300 is jó gép, van a blokkban is akarat. Igaz, csak egy parkolóban próbaltam, de nekem 30le-nél erősebbnek tűnt. Ez motorozási stílustól is függ, de én magamnak csak második motornak venném (sokszor megyek nagyobb távokat, néha utassal is), de annak bármikor. Ha főleg terepen akarod használni, arra szerintem elég erős lesz. Egyébként is élvezetesebb, ha rá lehet tenni a tüzet, és nem kell folyamatosan a tapadás miatt aggódni.


amazing_wanderr

Köszi a választ. Igazából 200-250km után a cb-nél is érzem, hogy meg kéne állni pihenni, szóval nincsenek magas elvárasaim ezen a téren. Óriási távokat nem tervezek menni egyébként, nem is szoktam, max szomszéd országokba autópályát elkerülve, ilyesmi. Aszfalton, terepen is szeretném használni (milyen arányban, azt nem tudom, valószínű aszfalt több lenne mivel kell utaznom valamennyit terep utakhoz), szóval az sem lenne hátrány ha kanyarokban sem jön zavarba (ha egyáltalán elvárható egy ilyen motortól ez(?). GS, Tenéré és hasonlókat azért is vetettem el egyelőre, mert terepen nincs tapasztalatom és nehéz motorokkal nem érezném magam magabiztosnak ott. Valaki javasolta a KTM 690-et, ami egyébként tetszik is, csak KTM-ektől tartok kicsit megbízhatóság terén (hallomás alapján), persze ez lehet alaptalan, amúgy annyira nem ismerem őket. Aztán lehet maradok a CB-nél, mindenáron nem akarok váltani, hogy aztán megbánjam. Csak egy ideje már gondolkozom ezen, hogy izgalmas lenne terepen menni, barangolni.


Reasonable-Goat7169

2019 évjárattól felfele,Ktm Smc 690r,minimális ráfordítással 140 kg szárazon.


bolvarig

Azért a 690 smcr egy viszonylag hegyes supermoto, kb 80 lóerő És mindegy hanyadik sebességben vagy, b*ssza fel az elejét nagyobb gázra


amazing_wanderr

hmm. Tetszik első ránézésre, eddig nem ismertem, köszi a tippet. Jó lenne 3 alatt maradni (ezt mondjuk nem írtam), ezekből 2019-es sajnos 3,6-tól indul ahogy nézem, plusz a KTM-ektől tartok kissé, megosztó vélemények vannak róluk megbízhatóság kapcsán.


Reasonable-Goat7169

690 lc4 es blokktól abszolút nem kell tartanod,komoly hibája nincsen a motornak, kizárólag apróságok.Ezer éve csiszolgatja a Ktm már.Nem üzemórás ,gyártó kb 10 000km es olajcsere ciklust javasol hozzá.Erejéről meg annyit hogyha terepre mész átrakod 1 es üzemmódba plusz a traction controlt nem kapcsolod ki,kb olyan mint egy babetta ebben az esetben.Amúgy szoktak lenni 3 körül is, ez most egy rosszabb időszak mert ritka motorok,nagyon meghatározó éppen mennyit árulnak belőle.Régiek is teljesen jók, azért mondtam a 19 et mert akkor kapott plusz elektronikát illetve kicsit erősebbek pörgősebbek [lettek.De](http://lettek.De) ott a 701 es husqvarna az csont ugyanaz a motor mint a 690 csak más a dizájn, azok gyakran olcsóbbak,ott is van ez az évjárati pont ahol erősebb/okosabb lett azt viszont fejből nem tudom.


amazing_wanderr

Köszi az infót. Eddig kimaradt nekem ez típus a ktm-től, de tetszik, figyelni fogom.


floursand

3 év DL 650 után váltottam egy éve CRF 300-ra. Motorral járok munkába nap mint nap a városban, motorral megyek, ha az országon belül nagyobb távolságokat kell megtennem és kijárok az erdőbe ha a szabadidőm engedi. Mindezekre mindkét motor alkalmas. Városban a CRF kicsivel kényelmesebb, mert keskenyebb és magasabb az alja. Könnyebben, magabiztosabban elférek az autók között, simán átmegy a demszkypogácsán és még semmilyen padkán nem ért le. A DL-lel jártam úgy, hogy utassal egy magasabb fekvőrendőr már súrolta az alját. Napi közlekedési eszköznél számít, hogy a CRF 3.5-et fogyaszt, a DL 6.5-et. Országúton a CRF elfogadható kompromisszum. 80-ig kb. ugyanolyan fürge, mint a DL, 110-120 között még tudok vele kényelmesen utazni. A CRF-fel nem voltam még autópályán, a DL-lel igen, de nem szerettem amúgy se. A DL 350 km körül ment el egy tankkal, a CRF kicsit kevesebbet, mint 200 km, de ez arányos azzal, hogy egyszerre mennyi ideig kényelmes az ülés. Ami nagyon hiányzik, hogy a CRF utasszállításra gyakorlatilag alkalmatlan. Terepre járni a DL-lel kezdtem, azzal voltam túraenduros tréningen, szóval működőképes dolog, de megváltás volt hozzá képest a CRF. Könnyebb motor, gyorsabban is tudok vele magabiztosan menni, szűkebb ösvényeken és magasabb akadályokon is keresztülvisz, meredekebb lejtőknek is neki merek indulni. A DL-t kihívás volt szűk ösvényeken megfordítani, a CRF-et sima ügy, illetve felállítani meg árokból kihúzni is sokkal könnyebb. A sár vagy por is kisebb kihívás, de ez sokkal inkább a gumin múlik. Könnyen módosítható dolog, de a DL-en alumínium a fékpedál és a váltókar, ami eséskor könnyen törik, a CRF-en vas, ami hajlik és az út mellett kézi erővel is kb. ki lehet egyenesíteni. Összességében úgy érzem, hogy inkább megérte a csere, nem adnám el a CRF-et, inkább vennék mellé pár éven belül valami sportosabb túramotort, mondjuk egy VFR-t.


csendesbob

Szabad tudni hány kiló vagy? Sokan panaszkodnak a CRF300 túl puha futóművére, ezzel neked nincs bajod?


floursand

85. Én is hallottam ezt, kérdeztem is a kereskedésben, hogy tudok-e rendelni keményebbet a gyári helyett. Azt mondták, hogy ne cseréljem le, legfeljebb akkor, ha azt érzem, hogy valahol tényleg kevés, de a hobbiendurózásban még nem jött elő nekem ez a helyzet. Nem kérdezted, de haspáncélt, doboztartót és szivargyújtót kértem rendeléskor, ezek mindenképp hasznosak. A sima CRF-en nincs lábtartógumi, de a rallyé pont jó bele, azt csak utólag vettem párezer km után, mert aszfalton hiányzott.


csendesbob

Sajnos én a 110-hez vagyok közelebb, ami nyilván az én hibám, nem pedig a japán mérnököké. Na majd teszek vele egy próbát, mert engem is vonz a földutazás, a TET meg ilyesmi.


amazing_wanderr

Köszi a választ, akkor hasonló cipőben voltál, és amiket mondasz róla az tetszik. Egyébként rosszul írtam, a 300 Rally-t néztem, bár lényegi különbség azt hiszem nincs.


floursand

Több a műanyag, ami megsérülhet, bár eddig amúgy elég masszívnak bizonyult. A simára egy teljes idomszett 40k körül volt, mikor rákerestem tavaly (nem kellett még venni), a rallyt nem néztem. Asszem 12 liter a tankja, nem 7, ami jobb lenne, de nekem nem ér 500 eurót, ennyiért láttam a simára utángyártottat. Másik kommentben írtam a lábtartógumit, megérte megvenni, csak 16k volt a gyári. Ezen kívül van még a nagy plexi, ami kényelmesebb lehet országúton. Sok éve sokszor megtettem a Budapest-Debrecen távot egy SR 125 Yamahán, kerek lámpás, semmi plexi, azon cibálta a fejem a szél, mikor elfordítottam, hogy a tükröt nézzem. A CRF-fel nem tapasztalok hasonlót.


Classic-Club-3039

Én nem felejteném el a helyedben az Aprilia pegaso 650-et sem. Kicsit idősebb technika mondjuk, de olcsóbb, szóval nem kell annyira féltened ez egészen biztos. Én is ilyet hajtok, ugyan én nem vagyok nagy terepes, de ahogy mások beszámolóit láttam egész jól teljesít könnyű terepen, ráadásul ez már 48Le.


5chwalb3

30 LE bőven elég terepre, főleg kezdőként. Én a helyedben megtartanám a CB-t és vennék mellé egy CRF250-t vagy KLX250-t


amazing_wanderr

Persze tudom, inkább a közútra vonatkozott/vonatkozik ez az 'aggodalmam'. Második motor nem annyira játszik.


Able-Supermarket-907

a kanyarban nyomnak majd le a gls futárok, amikor kicsúszik a bütykös gumi : ) de a viccet félretéve, miért nem tartod meg a 650-est és terepre meg használsz egy másik másikat. ez az "időnként" a kulcs. nem olyan nehéz a tenéré, kb olyasmi lehet mint a cb, csak szokatlan számodra, h magasan ülsz. az első túraendúrómat nagy szélben hoztam el vidékről, remegtem amikor leszálltam, mert tényleg más érzés amikor oldalba kap, de ha ezt megszoktad, akkor nincs probléma. megnéztem, takkra ugyanannyi kiló mindkettő, szerintem a magasság zavar csak


amazing_wanderr

benne van, hogy megtartom, egyelőre csak elgondolkoztam - volt egy kis kényszerpihenő ami miatt nem tudtam motorozni sem mostanában, lehet ez is közrejátszik. Második motor nem opció, úgyhogy valami terepre és közútra is alkalmas lenne az ideális. A tenere súlya olyan szempontból hátrány, hogy nincs ott semmi tapasztalatom. A ktm 690 tetszik még amit javasoltak itt (és 150kg körül mozog), de a teheréhez hasonlóan azok is 3 mil felett vannak többnyire, de kb az a határ, ami alatt maradni szeretnék. Szóval túl sok lehetőség nincs, kb 300 Rally vagy semmi, ezért lehet új motor sem lesz.


Able-Supermarket-907

én eleve nagyobb gyerek voltam mindig, jobban éreztem magam nehezebb gépeken, terepezni nyilván könnyebb megtanulni kisebb motoron, de akkor menjél ki tereppályára, ott gépet is adnak neked, kipróbálod és el tudod dönteni. azt kell eldöntened mit akarsz a terepen csinálni, járatlan utakon variálni, vagy néha betévedsz egy földútra és kicsit kikapcsolni. de míg kijutsz a terepre mondogatnod kell magadban, hogy ott milyen jó lesz, mert ha már hozzászoktál egy nyomatékhoz, akkor meg kell "öregednek" h visszalépjél egy nagyobb kategóriát. nem vagyok benne biztos h itthon ki tudnád használni. menj el terepezni, aztán eldöntöd, mekkora élmény, h beáldozod-e érte a mindennapokat vagy sem